Blog

Cover Image

Czym się kierować przy wyborze rękawic roboczych?

Pracownicy fizyczni są narażeni na rozmaite niebezpieczeństwa podczas wykonywania swoich obowiązków. Aby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, pracodawcy muszą zapewnić im specjalistyczną odzież ochronną albo roboczą, która z jednej strony poprawia bezpieczeństwo, a z drugiej zapobiega zniszczeniom prywatnych spodni czy koszulek. Jednym z elementów niezbędnych podczas wykonywania wielu czynności są rękawice robocze. Na co warto zwracać uwagę, wybierając je?

Więcej

Cover Image

Gdzie sprawdza się odzież robocza kwasoodporna?

Możemy wyróżnić wiele stanowisk pracy, które potrzebują odpowiedniej odzieży i obuwia ochronnego, aby móc bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki. Straż pożarna czy pracownicy budowlani to tylko niektóre z nich. Oprócz ochrony przed ogniem, niskimi temperaturami czy upadkiem niektóre elementy odzieży wykazują też właściwości kwasoodporne. Przy jakich pracach są niezbędne i czym się wyróżniają?

Więcej

Cover Image

Jaką wybrać odzież roboczą dla sektora budowlanego?

Firmy świadczące usługi budowlane muszą mieć odpowiednie maszyny i narzędzia, które pozwolą na bezpieczne wykonywanie prac oraz otrzymanie satysfakcjonujących efektów. Niemniej ważną kwestią jest bezpieczeństwo i higiena pracy ekipy budowlanej, których zapewnienie jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Wpływa na nie przede wszystkim odzież robocza, która powinna spełniać odpowiednie wymogi. Jaka odzież najlepiej sprawdzi się dla sektora budowlanego?

Więcej

Cover Image

Jak powinna być dobrana letnia odzież robocza?

Odzież robocza powinna zapewniać dostateczną ochronę przed szkodliwymi warunkami w miejscu pracy. Jej wybór zależy od rodzaju wykonywanych czynności, kontaktu z czynnikami szkodliwymi (np. środkami chemicznymi), miejsca (np. wewnątrz zakładu czy na zewnątrz) oraz pogody, w tym szczególnie panującej w środowisku pracy temperatury powietrza i aktualnej pory roku. W sezonie zimowym jasne jest, że należy się zaopatrzyć w cieplejsze ubrania, z kolei w sezonie letnim warto postawić na odzież wykonaną z cieńszego materiału. I choć ta zależność jest oczywista, nie zawsze oczywisty jest zakup właściwych ubrań do pracy latem. Zastanawiasz się, jak dobrać letnią odzież roboczą? W poniższym artykule podpowiemy Ci, czym powinieneś się kierować przy jej wyborze.

Więcej

Cover Image

Jakie buty wybrać do spawania gazowego?

Pracę spawacza kwalifikuje się do grupy zawodów szczególnie niebezpiecznych. Co to oznacza? Codzienne obowiązki pracowników wiążą się z ryzykiem wystąpienia wypadków lub choroby zawodowej. Spawacz narażony jest na działanie promieniowania cieplnego i ultrafioletowego, odprysków nagrzanego metalu czy zanieczyszczeń gazowych. Aby uniknąć zagrożenia, pracodawca powinien zapewnić pracownikom jak najlepsze środki ochrony indywidualnej, w tym odzież roboczą. Ubrania te muszą być wykonane z niepalnych materiałów i spełniać określone normy. Jakie buty powinno wybierać się do spawania gazowego?

Więcej

Cover Image

Jak dobrać spodnie robocze?

Czy wiesz, co warto brać pod uwagę, wybierając odpowiednie spodnie robocze? Jeśli się nad tym zastanawiasz, przeczytaj nasz dzisiejszy wpis, w którym wyjaśnimy, na co zwracać uwagę, kupując ten ważny element stroju roboczego!

Więcej