Buty robocze dla każdego środowiska pracy – Wrocław

kris

Zgodnie z krajowymi przepisami Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy, praca wykonywana w niebezpiecznych warunkach wymaga odpowiedniego wyposażenia w postaci odzieży, w tym także obuwia. Buty robocze powinny spełniać konkretne wymagania, dlatego ich zakup musi być wcześniej dokładnie przemyślany. Przy wyborze obuwia należy wziąć pod uwagę przede wszystkim warunki pracy. Warto zwrócić uwagę nie tylko na samo miejsce pracy, ale także wszelkie zagrożenia zdrowia, jakie tam występują. Konieczne jest też staranne dopasowanie rozmiaru butów roboczych. Niewygodne, zbyt małe lub za duże mogą być równie poważnym zagrożeniem, jak ich brak. Dlatego nasz sklep zapewnia nie tylko rozmaite modele trzewików czy sandałów, ale też szeroki wybór ich rozmiarów. Ta część stroju stanowi podstawowe wyposażenie pracowników, uzupełniając standardową odzież, ale jej zadaniem jest również ochrona stóp.

Obuwie robocze – bezpieczeństwo i wygoda

Obuwie robocze powinno przede wszystkim zapewnić pracownikom bezpieczeństwo na stanowisku pracy. Nie należy jednak zapominać o jego wygodzie. Buty nie powinny w żaden sposób ograniczać ruchów – chodzenia, kucania czy wchodzenia po schodach. Jednocześnie muszą zapewniać ochronę przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego zostało wykonane obuwie robocze. Jeżeli zależy Państwu na wysokiej odporności termicznej, warto postawić na elementy z poliuretanu. Jeśli jednak ważniejsza jest większa wytrzymałość na przebicia elektryczne, należy zwrócić uwagę na buty oznaczone symbolem PU/PU. Nasz sklep oferuje bardzo bogaty wybór modeli, dzięki czemu na pewno uda nam się wybrać dla Państwa obuwie robocze spełniające wszelkie wymagania.

Czy pracownikowi przysługują buty do pracy?

Zgodnie z Kodeksem pracy, pracodawca ma obowiązek dostarczyć pracownikowi nie tylko buty, ale i odzież dopasowaną do środowiska pracy oraz tego, jakie panują warunki w zakładzie. Nie może żądać za to żadnej zapłaty, jeśli stanowisko wymaga od pracownika noszenia specjalnego stroju. Oznacza to, że pracodawca musi zapewnić buty zgodnie ze wszelkimi wymaganiami technologicznymi, sanitarnymi oraz bezpieczeństwa, a także higieny pracy. Obuwie pozostaje jednak własnością pracodawcy. Z tego powodu powinien on również zadbać o pranie, konserwację i jego ewentualną naprawę.

Zarówno obuwie, jak i odzież muszą zostać dostarczone pracownikowi przed podjęciem pracy. Ich przydział odnotowuje się w specjalnej karcie ewidencyjnej. Do obowiązków pracodawcy należy również określenie, jaki rodzaj obuwia jest potrzebny, a także jaki jest przewidywany czas jego użytkowania. Ustalane jest to na podstawie stanowiska pracy, a także warunków panujących w danym zakładzie. Kwestie dotyczące przydzielania butów do pracy muszą być zapisane w regulaminie bądź przepisach wewnątrzzakładowych. Dzięki temu zarówno pracodawcy, jak i pracownicy znają swoje obowiązki i prawa.

Różne rodzaje butów

Odpowiednie buty są niezbędne dla przestrzegania zasad BHP podczas pracy. Pomagają zadbać o zdrowie, a nawet życie. Zwłaszcza w szczególnych zagrożeniach uszkodzeniami mechanicznymi lub chemicznymi, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie nie tylko ciała, ale i stóp. Dobre obuwie pomaga także osłonić nogi przed oparzeniami i odmrożeniem, jest odporne na zmiany czynników atmosferycznych i wilgoć. Z uwagi na konstrukcję można znaleźć przede wszystkim buty:

 • z przedłużoną cholewką,
 • do kolan,
 • półbuty,
 • sandały,
 • trzewiki.

Dostępne na rynku obuwie można zaklasyfikować do: bezpiecznego, zawodowego i ochronnego. Jest ono zróżnicowane także ze względu na przeznaczenie: można znaleźć na przykład buty budowlane, spawalnicze, obuwie medyczne i dla gastronomii, specjalne modele antyelektrostatyczne i tzw. buty ESD (czyli obuwie, które ma zapobiegać naładowaniu elektrostatycznemu człowieka – przydaje się w zawodach związanych z elektroniką, motoryzacyjnych i przy produkowaniu komputerów i ich części). Przeznaczenie jest bardzo ważne w wyborze tego elementu odzieży i w dużej mierze to nim trzeba się kierować podczas zakupu. Jednak bez względu na to, gdzie będą wykorzystywane, buty, powinny one:

 • mieć odpowiednie atesty,
 • zagwarantować oczekiwaną ochronę,
 • być wykonane z wytrzymałych materiałów.

Buty dostępne w naszej ofercie są dopasowane do różnego rodzaju wykonywanych przez pracowników obowiązków. Mamy produkty damskie i męskie, w zróżnicowanym zakresie cenowym, tak aby każdy niezależnie od budżetu mógł zaopatrzyć się w potrzebne akcesoria.

W naszym sklepie znajdziecie bogaty wybór obuwia do pracy, które spełnia najwyższe standardy jakościowe. Mamy buty w mniejszych i większych rozmiarach. Dysponujemy obuwiem o różnej długości cholewki, z ochronnymi noskami lub bez. Wszystkie z dostępnych modeli są:

 • wygodne,
 • praktyczne,
 • trwałe,
 • odpowiednio wyprofilowane,
 • stworzone z wysokiej jakości materiałów,
 • dostępne w bogatej gamie kolorystycznej.

Niezależnie od tego, do jakiego środowiska pracy potrzebują Państwo obuwia, u nas znajdziecie szeroki wybór produktów pochodzących od najlepszych producentów. Marki, które możemy Wam obecnie zaproponować to Solid Gear, Toe Guard, Base Protection, PORTWEST, PPO Strzelce Opolskie, Urgent, MediBut, Canis, Polstar Max, Cerva, Industrial Starter czy Raw-Pol.

Znajdą nas Państwo we Wrocławiu przy ulicy Tęczowej 57. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego bądź do zamawiania naszych produktów online. Gwarantujemy terminową wysyłkę, niskie ceny i fachowe doradztwo.

Oferta nasza zawiera produkty firm

Base Protection - logo

Wygoda Twojej stopy

Oferowane buty to efekt najnowszych technologii i funkcjonalnych rozwiązań. Base Protection jest innowacyjnym liderem branży obuwia ochronnego oferującym produkty najwyższej jakości oraz profesjonalną obsługę klienta, logistykę i szkolenia dla dystrybutorów. Wartością dodatnią firmy Base Protection jest dbałość o bezpieczeństwo środowiska naturalnego.

zdjęcie butów Base Protection
strona kontakt
Portwest - logo

Wygodne i nowoczesne

Linia obuwia roboczego STEELite producenta PORTWEST to innowacyjność i wykonanie z najlepszych materiałów. Obuwie to chroni użytkownika przed ryzykiem urazu spowodowanego przez niebezpieczne przedmioty w czasie pracy w środowisku zagrożenia.
Obuwie bezpieczne jest certyfikowane na zgodność z EN345 i ENISO 20345:2004.

obrazek butów Portwest
katalog kontakt
Solid Gear - logo

Solid Gear

Solid Gear oferuje najwyższej jakości obuwie robocze dla profesjonalistów, będące doskonałym połączeniem sportowego wyglądu, technicznej funkcjonalności i dbałości o każdy szczegół.
System zapięciowy BOA, podnoski z włókna szklanego, wkładki kompozytowe, VIBRAM

obraz obuwia Solid Gear
strona kontakt
Toe-Guard - logo

Toe Guard

Najwyższej jakości obuwie robocze dla profesjonalistów, będące doskonałym połączeniem sportowego wyglądu, technicznej funkcjonalności i dbałości o każdy szczegół, będący wyraz prawdziwej pasji w tworzeniu obuwia.

zdjecie butów Toe Guard
strona kontakt
logo PPO

PPO Strzelce Opolskie

Oferowane przez nas obuwie PPO może być stosowane na wielu różnych stanowiskach - a modele są od prostych, ekonomicznych po nowoczesne, zaawansowane technologicznie. To co wyróżnia obuwie od PPO to to, że jest ono produkowane w Polsce i nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia.

zdjecie butów PPO Strzelce
katalog kontakt
logo Urgent

Urgent

Jeden z najpopularniejszych w Polsce producentów obuwia roboczego i odzieży roboczej. Produkty tej firmy charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości, są również bardzo trwałe, a także posiadają wszystkie wymagane w Polsce certyfikaty.

zdjecie butów Urgent
strona kontakt
logo Medibut

MediBut

Ceniony producent niezwykle popularnych i wygodnych butów roboczych i ochrnnych z przeznaczeniem do służby zdrowia i gastronimii. Różnorodność wzorów uzupełnia obuwie profilaktyczne oraz bardzo popularne drewnia. Wykonane na spodach antypoślizgowych, z podeszwą odporną na kontakt z wszelkiego rodzaju olejami czy tłuszczami; elektrostatyczne.

zdjecie butów Medibut
strona kontakt
logo Canis

Canis

Obuwie robocze znanego i cenionego czeskiego producenta i dystrybutora artykułów BHP. Wygodne, przeznaczone do różnego rodzaju prac - spełniające wszystkie normy europejskie.

zdjecie butów Canis
katalog kontakt
logo Polstar

Obuwie ochronne Polstar Max

Obuwie wykonane z bardzo mocnej i wytrzymałej pełnoziarnistej skóry buffalo. Podeszwa - specjalnie utwardzona, super wytrzymała, antypoślizgowa.
Obuwie marki POLSTAR MAX spełnia wymagania normy EN ISO 20345.

zdjecie butów Polstar
strona kontakt
logo Cerva

Cerva

Firma CERVA - oferuje niezwykle szeroką gamę produktów o wysokiej dostępności magazynowej. Znana z takich linii produktowych jak: Australian Line, Black Knight, CRV, Červa, Ear Defender, Electra, Free Hand, iSpector, KIXX, Panda, Raven, Spirotek, Vektor.

zdjecie butów Cerva
katalog kontakt
logo Industrial Starter

Industrial Starter

Nowa linie klasycznego obuwia ochronnego. Zaprojektowana z myślą o pracy w przemyśle oraz dla użytkowników poszukujacych obuwia typu “basic”, alespełniajacego funkcje ochronne oraz komfortowe. Innowacyjna podeszwa z dwuwarstwowego PU o różnej gęstości, zapewnia doskonałą ochronę przed poślizgiem. Nowoczesny design i wysoka oddychalność dopełniają nową linię marki ISSA.

zdjecie butów Industrial Starter
strona kontakt
logo reis

Reis

Oferujemy Państwu wysokiej jakości produkty w atrakcyjnej cenie. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiednich środków ochrony pracy. Zapewniamy certyfikaty dla produktów spełniających rygorystyczne normy CE obowiązujące na terenie Unii Europejskiej.

zdjecie butów Reis
katalog on-line kontakt

JAK NIKT DBAMY O TWÓJ KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO W PRACY