ODZIEŻ OCHRONNA

kris

Odzież ochronna to rodzaj ubioru, który chroni człowieka przed wpływem wszelkich czynników niebezpiecznych dla jego zdrowia. Jej zadaniem jest również zabezpieczenie przed urazami ciała. Dlatego tak ważne jest, aby elementy odzieży ochronnej zostały wykonane nie tylko solidnie, ale przede wszystkim z właściwych materiałów, które wytrzymają bardzo trudne warunki pracy. Ten rodzaj stroju jest potrzebny w wielu zawodach. Z odzieży ochronnej korzystają osoby pracujące w szeroko rozumianym przemyśle czy w branży medycznej, a także służby mundurowe i ratownicze oraz osoby zatrudnione w laboratorium. Ochronna odzież BHP jest również niezbędna podczas pracy w rolnictwie.

Decydując się na zakup odzieży ochronnej w naszym sklepie, mogą mieć Państwo pewność, że oferujemy wyłącznie sprawdzone materiały. Posiadają one niezbędne certyfikaty zgodne z ustalonymi odgórnie normami BHP. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy dostęp do solidnych elementów stroju, które będą służyć przez długi czas. W przypadku pytań lub chęci skorzystania z rady osób o dużej wiedzy i doświadczeniu zapraszamy do kontaktu.


Różnice między odzieżą ochronną a roboczą

Bardzo dużo osób myli odzież ochronną z roboczą. Niektórzy używają tych pojęć wymiennie, co jest błędem. Pomiędzy odzieżą ochronną a roboczą można zauważyć wiele istotnych różnic. Przede wszystkim różnią się przeznaczeniem. Główne zadanie odzieży ochronnej stanowi ochrona pracownika przed niebezpiecznymi czynnikami, zagrażającymi jego zdrowiu bądź życiu. Można wśród nich wymienić zagrożenia mechaniczne, chemiczne, biologiczne, termiczne, a także czynniki atmosferyczne. Stosowanie odzieży ochronnej jest bardzo ważne, zwłaszcza na niebezpiecznych stanowiskach pracy.

Natomiast odzież robocza wykorzystywana jest do ochrony pracownika przed zabrudzeniem lub zniszczeniem jego własnego stroju. Ten rodzaj ubioru nie zapewnia bezpieczeństwa, ale również może być wymagany na niektórych stanowiskach pracy. Odzież robocza niekiedy stanowi reklamę firmy, ponieważ umieszczane są na niej logo oraz nazwa przedsiębiorstwa. Istotną różnicą pomiędzy odzieżą ochronną a roboczą jest również to, że ubrania ochronne muszą posiadać odpowiednie certyfikaty, dzięki którym mogą być noszone przez pracowników. Z kolei odzież robocza nie wymaga żadnych certyfikatów i jest zależna od pracodawcy.

Oferta nasza zawiera produkty firm

logo Snickers Workwear

Snickers Workwear

Deszcz, wiatr i mróz to dodatkowe wyzwania dla odzieży roboczej. Użytkownicy oczekują ciepła i suchości bez pocenia się podczas pracy. Podczas długich deszczowych dni poza budynkiem oczywistym wyborem są nasze zaawansowane ubrania z materiału GORE-TEX. Odzież jest w pełni wodoodporna, chroni przed wiatrem i zapewnia optymalną przepustowość powietrza.

zdjęcie odzieży ochronnej
strona kontakt
logo Portwest

Portwest

PORTWEST jest liderem w projektowaniu i produkcji nowoczesnej i wygodnej najwyższej jakości odzieży roboczej i ochronnej spełniającej miedzynarodowe standardy. Wszystkie nowe produkty PORTWEST są tak projektowane, aby dostosować się do zmieniających potrzeb użytkowników. Proponujemy niezawodną odzież przewdeszczową, wiatrochronną i ocieplaną tej marki.

zdjęcie odzieży ochronnej Portwest
katalog kontakt
logo Planam

Planam

Odzież, która przyciąga wzrok! Specjalistyczna odzież robocza i rekreacyjna uszyta z najwyższych jakościowo gatunków tkanin z możliwościa wszywania emblematów firm. Firma PLANAM zaliczana jest do wiodących przedsiębiorstw w branży odzieży roboczej. Wśród topowych produktów tej firmy szczególnie polecamy odzież z serii MAJOR PROTECT oraz ODZIEŻ OCHRONNĄ DLA SPAWACZY.

zdjęcie odzieży ochronnej Planam
strona kontakt
logo Canis

Canis

Wiodący producent i dystrybutor produktów BHP. W ofercie znajdują się takie znane i cenione linie odzieży jak: Sirius, LUX, Orion, CXS, Venator, Vision, Waitomo, oraz obuwia: DOG, Safety Steel, DR.Cork, Gotex, Islamd, ROAD, Stone. CANIS to wiodący, czeski importer, producent i dystrybutor artykułów BHP

zdjęcie odzieży ochronnej Canis
katalog kontakt
logo Sioen

Sioen

Profesjonalna odzież robocza SIOEN oferuje szeroką gamę profesjonalnej odzieży roboczej, jak płaszcze przeciwdeszczowe, odzież o podwyższonej widoczności, ochrona przed ogniem i wyższymi temperaturami czy ubrania antystatyczne i wiele, wiele więcej.

zdjęcie odzieży ochronnej Sioen
strona kontakt
logo Polstar

Polstar

Ubrania nowej generacji z kolekcji: GROSVENOR doskonałe na deszczowe dni. Bardzo lekka i wygodna dzięki czemu jest wyjątkowo praktyczna. Spełnia wymagania wszystkich, którzy cenią wygodę i komfort użytkowania. Złożona z powodzeniem mieści się w niewielkiej nylonowej szaszetce. Oferta nasza obejmuje odzież chroniącą przed deszczem, wiatrem i chłodem tej marki.

zdjęcie odzieży ochronnej Polstar
strona kontakt
logo Cerva

Cerva

Coraz wyższa jakość i bardziej przystępne ceny. CERVA wciąż się rozwija i dokłada wszelkich starań, by zapewnić jak najwyższą jakość oferowanych produktów, tak aby zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, oferuje niezwykle szeroką gamę produktów o wysokiej jakości.

zdjęcie odzieży ochronnej Cerva
katalog kontakt
logo Uvex

Uvex

UVEX to tworzenie, produkcja oraz dystrybucja przemysłowych produktów ochronnych, które spełniają najwyższe standardy pod względem jakości, funkcjonalności oraz innowacyjności.Dla produktów UVEX, które oferujemy naszym klientom, ustanawiono najwyższe wymagania jakościowe. „Made in UVEX” to obietnica jakości, jaką otrzymuje klient.

zdjęcie odzieży ochronnej Uvex
katalogi kontakt
logo Sara

Sara

Wykwalifikowany zespół pracowników, komputerowy system wspomagania produkcji, automatyczna linia krojcza i najnowsze maszyny szwalnicze - to połączenie daje Państwu gwarancję jakości i powtarzalności produktów. Mnogość kolekcji, duża paleta kolorów, oraz szeroka gama rozmiarów to duża szansa na wybranie odpowiedniego produktu.

zdjęcie odzieży ochronnej Sara
katalog kontakt
logo Industrial Starter

Industrial Starter

Firma z tradycją i szacunkiem. Rozpoczynająca od produkcji kultowych płaszczy przewdeszczowych - w dniu dzisiejszym to producent nowoczesnych, wysokiej jakości produktów w zakresie odzieży roboczej oraz środków ochrony w pracy.

zdjęcie odzieży ochronnej Industrial Starter
strona kontakt
logo Reis

Reis

Wszystko czego potrzebujesz do ochrony w pracy. Wysokiej jakości produkty w atrakcyjnej cenie. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiednich środków ochrony pracy. Zapewniamy certyfikaty dla produktów spełniających rygorystyczne normy CE obowiązujące na terenie Unii Europejskiej.

zdjęcie odzieży ochronnej Reis
katalog on-line kontakt
logo AJ Group

AJ Group

Marka PROS/AQUAPROS - to najwyższej jakości specjalistyczna odzież wodoochronna, stworzona da najbardziej wymagających użytkowników - producentem jest AJ Group Sp. z o.o., jakość potwierdzona liczymi certyfikatami

zdjęcie odzieży ochronnej AJ Group
katalog kontakt

JAK NIKT DBAMY O TWÓJ KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO W PRACY