Czym się kierować przy wyborze rękawic roboczych?

Pracownicy fizyczni są narażeni na rozmaite niebezpieczeństwa podczas wykonywania swoich obowiązków. Aby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, pracodawcy muszą zapewnić im specjalistyczną odzież ochronną albo roboczą, która z jednej strony poprawia bezpieczeństwo, a z drugiej zapobiega zniszczeniom prywatnych spodni czy koszulek. Jednym z elementów niezbędnych podczas wykonywania wielu czynności są rękawice robocze. Na co warto zwracać uwagę, wybierając je?

Przed czym mogą chronić rękawice?

Przed wizytą w sklepie ze sprzętem BHP w celu zakupu rękawic roboczych warto się zastanowić, jakie mają pełnić funkcje. Na rynku dostępnych jest wiele produktów o różnych parametrach. Jeśli mają być przeznaczone dla monterów czy mechaników, to dobrze wybrać rękawice robocze typu mechanic, które wyróżniają się dobrą odpornością, dzięki czemu skutecznie chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi. Drugim rodzajem są produkty termoodporne, które chronią przed wysokimi temperaturami i są wykorzystywane między innymi przez hutników.

Rękawice antywibracyjne z kolei pomagają precyzyjnie operować małymi przedmiotami i są niezbędne operatorom młotów pneumatycznych. Policjanci z kolei często są wyposażeni w rękawice antyprzekłuciowe. Wyróżniamy też produkty antyprzecięciowe, które przydają się osobom mającym kontakt z ostrymi przedmiotami. W naszym sklepie z odzieżą roboczą we Wrocławiu oferujemy jeszcze rękawice elektroizolacyjne dla osób mających do czynienia z wysokim napięciem oraz przeciwchemiczne i kwasoodporne.

Na co jeszcze zwracać uwagę, wybierając rękawice robocze?

Rodzaj wykonywanych prac to jedna z ważniejszych kwestii, które należy brać pod uwagę, wybierając rękawice robocze. Jednak oprócz tego istotny jest też rozmiar. Powinny być wygodne i komfortowe, aby nie krępować ruchów. Rękawice występują w rozmiarach od 6 do 12 i najczęściej zdarza się tak, że najmniejszy jest odpowiedni dla kobiet. Biorąc pod uwagę fakt, że rękawice robocze odpowiadają za bezpieczeństwo, podczas ich zakupu dobrze też zweryfikować nazwę i znak handlowy, oznaczenie rękawicy i wielkości, a w razie potrzeby również termin ważności.

Wróć