Jak powinna być dobrana letnia odzież robocza?

Odzież robocza powinna zapewniać dostateczną ochronę przed szkodliwymi warunkami w miejscu pracy. Jej wybór zależy od rodzaju wykonywanych czynności, kontaktu z czynnikami szkodliwymi (np. środkami chemicznymi), miejsca (np. wewnątrz zakładu czy na zewnątrz) oraz pogody, w tym szczególnie panującej w środowisku pracy temperatury powietrza i aktualnej pory roku. W sezonie zimowym jasne jest, że należy się zaopatrzyć w cieplejsze ubrania, z kolei w sezonie letnim warto postawić na odzież wykonaną z cieńszego materiału. I choć ta zależność jest oczywista, nie zawsze oczywisty jest zakup właściwych ubrań do pracy latem. Zastanawiasz się, jak dobrać letnią odzież roboczą? W poniższym artykule podpowiemy Ci, czym powinieneś się kierować przy jej wyborze.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze letniej odzieży roboczej?

Cechą, która przede wszystkim przemawia za zakupem odzieży roboczej, jest jej wytrzymałość. Ubrania pracownicze zwykle są więc wykonywane z mieszanki bawełny i poliestru. Taki dobór tkanin jest gwarancją odporności na przetarcia i rozciąganie. Dostatecznie też chroni ciało lub odzież prywatną pracowników przed szkodliwymi czynnikami w środowisku pracy. Jednak ten rodzaj materiału, choć dobrze spisuje się w chłodniejszym sezonie, niekoniecznie sprawdza się latem. Mianowicie, gdy panują wysokie temperatury, przy wyborze odzieży roboczej warto zwracać uwagę na to, czy materiał przepuszcza powietrze. Dzięki temu można zapobiec przegrzewaniu się organizmu oraz zmniejszyć uczucie dyskomfortu, będące wynikiem nadmiernej potliwości.

Ponadto do pracy latem dobrze jest też wybierać luźne ubrania, które nie opinają ciała i jednocześnie nie powodują odparzenia na skórze. Przylegająca odzież wykonana ze sztucznych tkanin mogłyby powodować bolesne otarcia podczas chodzenia czy wykonywania innych czynności, dlatego zrezygnuj z niej w czasie upałów. Podczas upału najlepiej też zastąpić kilka warstw odzieży jedną – wykonaną z cienkiego i oddychającego materiału. Staraj się wybierać takie ubrania, które są lekkie i nie wywołują podrażniań skóry. Co więcej, pracując na zewnątrz, nie możesz zapomnieć również o nakryciu głowy. Ochrona tej części ciała jest szczególnie ważna, jeśli chcesz zapobiec udarowi słonecznemu.

Jaką letnią odzież roboczą wybrać?

Producenci odzieży roboczej, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stworzyli ubrania, dzięki którym utrzymasz komfort termiczny nawet podczas upałów. W ofercie firmy Kris, która zajmuje się sprzedażą odzieży roboczej na każdą kieszeń, możesz znaleźć m.in. idealne na lato ubrania bawełniane. Odzież robocza wykonana z tego materiału jest dużo lżejsza i bardziej przewiewna niż ta wykonywana z bawełny i poliestru, a jednocześnie dzięki mieszance z poliamidem jest tak samo odporna i wytrzymała. Ponadto w ofercie znajdziesz też spodnie robocze np. typu ogrodniczki przeznaczone do pracy latem, które zapewniają wentylację dzięki specjalnym szczelinom wentylacyjnym wbudowanym na wysokości kolan. Takie rozwiązanie zapewni Ci stały dostęp do powietrza i na pewno zapobiegnie nadmiernemu poceniu.

Wszystkie oferowane przez nas modele letniej odzieży roboczej posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, oferujemy również szeroki zakres cenowy.

Wróć