Jaka powinna być dobra odzież robocza?

Odzież robocza jest niezbędnym wyposażeniem w wielu zawodach, szczególnie fizycznych. Aby zapewniać komfort w trakcie wypełniania obowiązków, powinna być funkcjonalna i odporna na zniszczenia.  Koniecznie przeczytaj, na co zwrócić uwagę przy zakupie ubrania roboczego.

Jak wybrać odpowiednią odzież roboczą?

Ubrania robocze przede wszystkim dobierz do zawodu, jaki wykonujesz. Dobra odzież robocza powinna być trwała, funkcjonalna i wygodna. Wybierając ją zwróć uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana. Spodnie robocze powinny być uszyte z mieszanki bawełny i poliestru lub bawełny i poliamidu, co zapewni ich trwałość i odporność na uszkodzenia. W cieplejszych miesiącach można korzystać z ubrań uszytych wyłącznie z bawełny, które są lżejsze i bardziej przewiewne. W przypadku spodni warto wybrać  modele z dużą ilości kieszeni oraz na szelkach. Sprawdzą się tutaj typowe ogrodniczki.  Wybierając bluzy i koszulki warto postawić na bawełnę. Ten naturalny materiał zapobiega nadmiernej potliwości i przegrzewaniu. Jeśli w pracy często zmieniasz pozycje, wykonujesz niektóre obowiązki na kolanach itp., to warto zadbać o dodatkowe elementy, takie jak wszyte nakolanniki.

Gdzie kupić dobrą odzież roboczą?

W trakcie wybierania ubrań roboczych pamiętaj o tym, by kupowany strój był odpowiednio dopasowany do twoich potrzeb oraz czynności, jakie na co dzień wykonujesz w pracy. Podczas zakupów zwróć uwagę na jakość materiału, wymiary oraz funkcjonalność wybieranych rzeczy. Ubrania robocze możesz kupić zarówno w sklepach stacjonarnych (BHP, budowlanych), jak i internetowych. Jeśli szukasz wysokiej jakości odzieży roboczej we Wrocławiu, to koniecznie skorzystaj z oferty Hurtowni BHP KRIS. Znajdziesz tam nie tylko ubrania i buty robocze, ale również artykuły BHP.

Wróć