Jaką wybrać odzież roboczą dla sektora budowlanego?

Firmy świadczące usługi budowlane muszą mieć odpowiednie maszyny i narzędzia, które pozwolą na bezpieczne wykonywanie prac oraz otrzymanie satysfakcjonujących efektów. Niemniej ważną kwestią jest bezpieczeństwo i higiena pracy ekipy budowlanej, których zapewnienie jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Wpływa na nie przede wszystkim odzież robocza, która powinna spełniać odpowiednie wymogi. Jaka odzież najlepiej sprawdzi się dla sektora budowlanego?

Przed czym odzież powinna chronić pracowników budowlanych? 

Pracodawcy, którzy poszukują odzieży roboczej dla swoich pracowników, powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby skutecznie chroniła ich przed zagrożeniami związanymi z codziennymi obowiązkami. W przypadku sektora budowlanego będą to przede wszystkim urazy mechaniczne, chemiczne czy elektryczne. Właśnie dlatego odzież powinna być wykonana z dobrej jakości, wytrzymałych tkanin. Dobrym wyborem będzie na przykład kupno odzieży cenionej marki Snickers, jednak przedsiębiorcy, którzy mają nieco bardziej ograniczony budżet, z pewnością znajdą coś dla swoich pracowników również w niższej półce cenowej.

Oprócz tego odzież robocza powinna chronić pracowników budowlanych przed wysokimi i niskimi temperaturami oraz przed wilgocią, jeżeli pracują na zewnątrz. Niemniej istotną kwestią jest ta, aby ubrania były dopasowane do sylwetek pracowników w taki sposób, aby nie krępowały ich ruchów. Oprócz tego pracodawcy powinni też zadbać o widoczność. W zależności od miejsca pracy niezbędna może być odzież w kolorach fluorescencyjnych o podwyższonej widoczności, czyli, żółta, pomarańczowa czy czerwona.

Jakie znaczenie ma dobór obuwia dla sektora budowlanego? 

Pracodawcy, którzy poszukują strojów dla pracowników budowlanych, powinni pamiętać o tym, że ważna jest nie tylko odzież, ale również obuwie. Dobrej jakości buty robocze są wykonane z gumy albo kauczuku i mają metalowe noski. Niezwykle ważne jest, aby obuwie miało odpowiednią wentylację i było odporne na warunki  zewnętrzne. Mowa tutaj nie tylko o mrozie czy opadach, ale również o właściwościach antypoślizgowych.

Wróć